20-21-22.08.2020 - CACIB Szilvásvárad /HU/

Trojdňovú medzinárodnú výstavu v Maďarsku sme s Hoykou - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty ukončili úspešne. Premiérovo v 20. mesiacoch v triede pracovnej získala od rozhodcov hodnotenia.

20.08.2020  CACIB Szilvásvárad (rozhodca Kardos Vilmos) - výborná 1, CAC

21.08.2020 CACIB Szilvásvárad ( rozhodca Linda Voláriková) - výborná 1, CAC

22.08.2020 CACIB Szilvásvárad ( rozhodca Beke Judit) - výborná 1, CAC

                                        Hoya splnila podmienky na udelenie titulu HUNGARIA SHOW SAMPION.

hu championhoya vystavy

17.07.2020 SUMMER CUP NITRA & 18.-19.07.2020 Farbiarske a Lesné skúšky retrieverov.

Tento predĺžený víkend sme začali po dlhšej dobe v piatok medzinárodnou výstavou Summer Cup Nitra a úspešne. Hoyka - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty si vybehala v triede strednej  výborná 1 & CAC & res.CACIB a týmto sa stáva čakateľom Slovenského šampióna krásy. 

V sobotu ráno sme sa presunuli do Nových Zámkov, kde sme spolu absolvovali pracovné skúšky, ktoré zastrešil Slovenský športový klub retrieverov .Rozbiehali sme sa pomalšie a v sobotu sme dokončili prvé zo skúšok FARBIARSKE SKÚŠKY RETRIEVEROV v II.cene , kde sme všetky disciplíny zvládli na plný počet bodov, avšak stopa za ktorú Hoyka dostala 2 body nas automaticky hodila do 2.ceny. V nedeľu sme nastúpili so žrebom č.3 na LESNÉ SKÚŠKY RETRIEVEROV. A opäť stopa -jedno zídenie zo stopy a bod dolu, ostatné disciplíny opäť všetko za 4 a výsledné umiestnenie v 1.cene. Hoya ešte len zbiera skúsenosti z pracovných skúšok a keďže bola suverénne najmladším účastníkom tohto podujatatia, tak som na ňu patrične hrdá na krpaňu zlatú.

skusky nove zamky

 28.6.2020 - Špeciálna výstava retrieverov bez CAC/CAJC, Kamenný Mlyn

V poslednú júnovú nedeľu sa Hoya- AMAZING HOYA SnowWhite Beauty predviedla prvý krát v triede pracovnej na klubovej výstave retrieverov v Kamennom Mlyne . Odniesla si ocenenie V2 (Výborná 2), pekné hodnotenie a keďže práve touto výstavou splnila poslednú podmienku uchovnenia, tak sa zo slečny stala chovná fenka.  

26.1.2020 - CACIB Nitra

Na tohtoročnej prvej výstave sa v nedeľu predviedla HOYA - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty v triede mladých a získala opätovne už po niekoľkýkrát hodnotenie V2 ( Výborná 2) . Ďakujeme našej kamarátke a perfektnej handlerke Saške, ktorá si s Hoyou vo výstavných kruhoch dobre rozumie za pomoc a supiš handling.

10.01.2020 - Vyhodnotenie DBK a DLK

V piatok 10.01.2020  Hoya - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty podstúpila RTG vyšetrenie bedrových a lakťových kĺbov a taktiež ramien. Snímky ukázali, že Hoya má kĺby úplne zdravé - bez nálezu a dostala najlepšie možné vyhodnotenie, čomu sa veľmi teším:   

HD (DBK): A/A, ED (DLK): 0/0, OCD ramien: negativ

IMGE 1131 800px IMGE 0904 800px

23.12.2019 - PF 2020

06&07&08.12.2019 - CACIB NITRA

Koncoročná výstavná povinnosť je za nami. HOYA- Amazing Hoya SNOWWHITE BEAUTY sa 06&08.12 premiérovo predviedla v triede mladých ako tradične hojne zastúpenej. V piatok od českej rozhodkyne Zdenky Jílkovej dostala pekný posudok s úsmevným dodatkom, že Hoyka je v skvelej zimnej kondícii t.j. má 2-3 kilká navyše . Z kruhu si odniesla hodnotenie výborná 4 - V4. V nedeľu goldenov posudzovala slovenská rozhodkyňa Daniela Bartošová a Hoya si opäť odniesla krásne hodnotenie a známku výborná 2- V2. Tohtoročné povinné jazdy máme za sebou a teraz už len zaslúžená poľovačka na bažanty - opäť premiérovo a zahájime zimný kľudový réžim.

 
02.11.2019 - CACT Všestranné skúšky retrieverov Adamovské jazerá Gbely

MIA - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum - úspešne sme spolu dotiahli tento rok, rok 2019 po pracovnej stránke v sobotu 02.11.2019.  Vrcholové skúšky - Všestranné skúšky retrieverov MIA dokončila v 1. cene a titulom res.CACT. Úspešným absolvovaním týchto skúšok sa Mia stáva všestranne upotrebiteľným psom, ktorý je zapísaný v knihe všestranne upotrebiteľných psov pod č.U 294/19 Slovenského poľovníckeho zväzu . 

12.10.2019 - CACT KJSR Letničie

V sobotu 12.októbra sme sa zúčastnili posledných tohtoročných klubových jesenných skúšok. Pre Miu - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum to boli už niekoľké skúšky a keďže je na poli pracovnom mazák, zvládla ich opäť na jednotku. Tento rok podáva stabilne vyrovnané výkony a odniesla si 1.cenu, plný počet bodov a ako najlepší golden retriever titul CACT. Zato pre Hojku - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty to boli úplne prvé pracovné skúšky a zvládla ich v 10.mesiacoch s prehľadom. Keďže urobila pár začiatočníckych chýb odniesla si domov  2.cenu. Pre ňu nová skúsenosť, veľa psíkov, veľa vodičov a rozhodcov. A pre mňa tiež nová skúsenosť a niečo po prvýkrát - prvýkrát som viedla na skúškach dvoch psíkov a je to teda fakt makačka.

25.08.2019 - šteniatka z vrhu "A" - 9mesiacov

Takto narástli šteniatka za 7mesiacov v nových domovoch, už to nie sú malé psíky, ale mladí pubertiaci vo veku 9mesiacov. Celý vrh sa veľmi vydaril, nesú v sebe podobu oboch rodičov a fenky sa mimoriadne na seba podobajú. Jediná snehulienka medzi princeznami Lilinka tento mesiac dostala darček v podobe malého pánička, tak dúfajme, že budú kamaráti, keďže v okolí je medzi detičkami veľmi obľúbená. Ďakujem všetkým majiteľom za viac ako 100perc. starostlivosť a som nesmierne šťastná, že všetci našli takéto domovy.

Lily

 Ralf

 Casey

 Dante

 Anny

 Ice

 Hoya

03.08.2019 - CACT Špeciálne skúšky z vodnej práce, Budmerice 

Sobotu hneď po dovolenke sme s Miou - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum nastúpili a zúčastnili sa Špeciálnych skúšok z vodnej práce v Budmericiach. Napriek tomu, že voda nie je Miina domáca pôda, pracovala bez chyby na dispciplínach so zverou. Zradila nás kanonáda z brokovníc pri disciplíne Kľud na stanovišti. To bolo veľa nielen na ňu, ale aj pre mňa. Strhnutý bod nás posunul na druhé miesto v celkovom poradí. Skončili sme v 1.cene s počtom bodov 101b. Ďakujem SRK za zorganizovanie týchto skúšok a tiež všetkým známym a priateľom, ktorí sa zúčastnili . Toto ocenenie si vážim veľmi veľa, keďže podujatie bežalo v rámci memoriálu Mariana Koriča, ktorý organizuje Klub chovateľov stavačov a teda aj nás posudzovali rozhodcovia prísnym okom stavačiarskym. 

13.07.2019 - 14.07.2019  XXV Wystawa Psów Rasowych Nowy Targ

Cez víkend sa Mia - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum prvý krát po šteniatkach postavila pred rozhodcov na dvoch výstavách v susednom Poľku a Miuška si vybehala počas oboch dní pekné hodnotenia a ocenenia. 13.07.2019 / judge Borkowski Tomasz,PL / - Exc 1,CWC, Best adult female, BOS a 14.07.2019 / judge Trzebiecki Wojciech, PL / - Exc.1,CWC, Best adult female, BOS. Týmto sa stáva čakateľom šampióna krásy Poľska a na dokončenie šampionátu jej chýba už len jeden titul CWC. Veľmi sa teším, že sme úspešne vkročili do tohtoročnej výstavnej sezóny s takýmito výsledkami.

07- 09.6.2019 - 3xCACIB Nitra 

Na tejto medzinárodnej výstave Hoya - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty hneď v prvý deň úspešne dokončila šampióna šteniat SR a získala posledné potrebné VN1 v triede dorastu k udeleniu titulu. Z malého šteniatka  vyrástla krásna 6 mesačná slečna, ktorá si to na vystavách očividne užíva. Teraz nás čaká leto plné práce, aby sme v jeseni ukázali, že aj na poli pracovnom nám to ide tak, ako na výstavnom.

 

19.5.2019 - KPZ CACT  Štepánov u Olomouce /ČR/

V nedeľu 19.mája sme sa s Miou - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum zúčastnili jesenných skúšok v Českej republike. Na skúšky sme nastúpili s losom č.13 a ten nám obom priniesol šťastie. Mia pracovala ako hodinky, bez jedinej chybičky a to nám prinieslo úspech. Ako jediní sme dokončili skúšky so samými 4 a domov sme si priniesli dva tituly CACT &CCT (čakatel šampióna práce ČR a čakateľ klubového šampióna práce ČR) a stali sme sa celkovým Víťazom skúšok .

 

3.05.2019 - Krajowa Wystawa Psow Ras Mysliwskych Jelešnia & 4.-5.05.2019 - CACIB Lučenec 

Predĺžený výstavný víkend bol pre našu malú Hoyu - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty úspešný. Boli to jej výstavné premiéry v triede mladšieho dorastu pre nás s neočakávanými krásnymi posudkami. Získala 3x VN1 (Veľmi nádejná) & Best minor puppy. A tak k splneniu podmienok Šampióna šteniat jej chýba už len jeden VN1. Teším sa z posudkov a tomu, že sa Hoya naozaj páčila rozhodcom .

8.3.2019 - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty

HOYA podstúpila v necelých 3mesiacoch genetické vyšetrenia na choroby postihujúce GOLDEN RETRIEVEROV a máme skvelé novinky a výsledky: PRA/PRCD - negatívne, GR PRA1 &GR PRA2 - negatívne, ICTA - n/p. Na vyšetrenie kĺbov si bude musieť slečna ešte počkať pokiaľ dovŕši vek 12mesiacov.

 

2.2.2019 - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty

Nový člen našej rodiny HOYA , malá nezbednica, ktorá si ma získala svojou vyrovnanou povahou a pekným exteriérom, je to rodený aportér, nikdy neviem, kde mám topánky, asi to bude mať po rodičoch a verím, že bude rovnako úspešná na poli pracovnom aj výstavnom.

20.1.2019 - Vrh "A" - 8 týždňov

Už nás je len 5!

 
12.1.2019 - Vrh "A" - 7 týždňov

Šteniatka trávia posledné chvíle spolu pri hrách, pokiaľ sa rozpŕchnu do nových domovov. Von sa chodia venčiť 5xdenne a tam, kde niekedy boli kvetinové záhony, už nie sú. Aj kocúr zistil, že je istejšie zdržiavať sa v určitej výške a nechodiť po záhrade, keď sú torpéda von. 

1.1.2019 - Vrh "A" - 5 týždňov

Šteniatka prvý krát mimo svojho známeho prostredia, na záhrade objavovali nový svet pod dohľadom Mii a sranda začala, keď ich bolo treba dostať späť dovnútra. Tento týždeň ich čaká 3-odčervenie, prvé očkovanie a čipovanie.

 

 

23.12.2018 - Veselé Vianoce a PF 2019!
Všetkým priateľom a fanúšikom našej web stránky želáme spokojné prežitie vianočných sviatkov a úspešný vstup do nového roka 2019! 

16.12.2018 - Vrh "A" - 3 týždne

Krpce z vrhu "A" opäť o veľký kus podrástli. Predstavujeme Vám Amazing Ralf, Eliaa, Lily, Anny, Ice, Casey a Hoya. Vážia cez 2 kilá a sú neuveriteľne živí a samozrejme najkrajší na svete. Dúfam, že takí budú aj pre svojich nových majiteľov, ktorých si už všetci súrodenci našli.

5.12.2018 - Vrh "A" - 10 dní

Naše šteniatka z vrhu "A"  majú necelé dva týždne. Za tento krátky čas poriadne narástli, všetky vážia už cez 1kg, dokážu sa rýchlo plaziť a hlavne do smeru, kde si práve ľahne mamina - mliečny bufet. Do konca tohto týždňa ešte absolvujú prvé odčervenie a ostrihanie pazúrikov.

 25.11.2018 - Mii sa na Katarínu a v deň mojich narodenín narodili šteniatka.

V nedeľu sa Mii - Bitersweet Symphony Canis Regnum narodilo 7 krásnych šteniatok - 5 feniek a 2 psíky. Na prvýkrát to zvládla na jednotku a pôrod prebehol bez problémov. Všetky šteniatka sú veľmi aktívne, sú váhovo vyrovnané, pričom za prvých pár dní už stihli pekne pribrať. Kožúšky majú troch rôznych odtieňov od krémovej cez svetlo zlatú až po zlatú. Mia je skvelá mamina a od začiatku sa o šteniatka vzorne stará.

5.11.2018 - Nové webové stránky

 Spustili sme nové webové stránky našej chovateľskej stanice zlatých retrieverov SnowWhite Beauty.